Dnes v kine Tekov:
Načítavam program...
AktualityOznamySamospráva

Technické služby Zlatých Moraviec sú na zimu pripravené

poradna

O zimnú údržbu ciest a chodníkov v uliciach Zlatých Moraviec sa pravidelne starajú Technické služby mesta. Tie hlásia pripravenosť na tohtoročný boj so snehom.

Režim zimnej údržby trvá v Zlatých Moravciach spravidla od novembra do marca. Naplno sa však rozbieha až v období intenzívnejšieho sneženia, ktoré sa do našich končín zvykne dostaviť v mesiacoch december, január a február.

Na bielu zimu sú Technické služby mesta plne pripravené. Podľa ich riaditeľa Branislava Vargu má podnik k dispozícii niekoľko ton posypového materiálu. „Máme naskladnených približne 35 ton štrku a dve a pol tony soli,“ povedal.

Na zimu sú pripravené aj stroje. „K dispozícii máme LIAZ-ku – odhŕňač/posýpač, traktor – odhŕňač, potom máme malé stroje určené na údržbu chodníkov – malotraktory a posypovú multikáru,“ vymenoval Varga.

Plán odhŕňania ostáva rovnaký ako po minulé roky. V prípade sneženia budú ako prvé odhrnuté prioritné úseky, kde je najväčší pohyb chodcov. Spadá sem centrum mesta, okolie nemocnice a polikliniky, okolie nákupných centier a fabrík. Nasledujú sídliská a okolie domovej zástavby.

Technické služby majú počas zimného obdobia funkčnú aj takzvanú zimnú pohotovosť. V rámci nej sú pracovníci podniku nepretržite 24 hodín denne na telefóne, pripravení vyraziť do terénu a odhŕňať.

Peter Klimant


1
3

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close

Zistili sme, že používate AdBlock

Prosím vypnite Ad Blocker pre túto stránku prispejete tak na jej chod a podporíte lokálnych inzerentov.